Zico – Torte me krem dhe keksa të bluar

Mirëserdhët në faqen Kuzhina Ime! Në këtë faqe, ju do të gjeni një shumëllojshmëri idesh për ushqim, duke përfshirë recetat e ndryshme. Ne besojmë se gatimi në shtëpi duhet të jetë argëtues,interesant dhe i lehtë për t'u bërë

Selekto përbërsit të cilat i posedoni në shtëpi si dhe kliko Print për të shikuar në formatin A4 recetën.
Pasi ti keni selektuar produktet për ruajtjen e recetës Screenshot recetën.

PËRBËRSIT

 • Për tortë
 • 4 vezë

 • 1 filxhan sheqer

 • 1 filxhan i çajit vaj

 • 1 filxhan t çajit me ujë

 • 1 pako vanilje

 • 1 pako pluhur pjekjeje (peciv)

 • 3 lugë kakao

 • 2 gota miell

 • Për të zbutur tortën
 • 2 gota qumësht

 • Për kremin
 • 4 gota qumësht

 • 5 lugë sheqer

 • 3 lugë miell

 • 2 lugë kakao

 • çokollatë

 • 1 pako vanilje

 • 1 lugë gjelle gjalpë

 • 1 pako biskotë të bluara

 • Dredhza – Luleshtrydhe

https://business.facebook.com/kuzhinareceta/videos/2153329498112919/
Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Nuk ka komente

Lini një Përgjigje

Vlersimi:
5/5
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Share:

Prano Recetat me Email. Shkruaj Email-in për pranim automatik të recetave.