Vitto – Torte me krem

Mirëserdhët në faqen Kuzhina Ime! Në këtë faqe, ju do të gjeni një shumëllojshmëri idesh për ushqim, duke përfshirë recetat e ndryshme. Ne besojmë se gatimi në shtëpi duhet të jetë argëtues,interesant dhe i lehtë për t'u bërë

Selekto përbërsit të cilat i posedoni në shtëpi si dhe kliko Print për të shikuar në formatin A4 recetën.
Pasi ti keni selektuar produktet për ruajtjen e recetës Screenshot recetën.

pËrbËrsit

 • 3 lugë gjalpë

 • 3 gota çaji miell

 • 1.5 litër qumësht

 • 1.5 gotë çaji sheqer

 • .
 • 2 pako biskota Sempre

 • Qumësht për ti zbutur biskotat.

 • Salca e çokollatës:
 • 1 kuti krem (200ml)

 • 160 g çokollatë

 • Sosi i çokollatës:
 • 2 gota qumësht

 • 3 lugë sheqer

 • 2 lugë kakao

 • 2 lugë niseshte

 • 1 lugë çaji gjalpë

 • 1 pako çokollate e erret (opsionale)

Print Recipe

Vitto – Torte me krem

Linkun për recetën e tortes e gjeni në koment.

Posted by Kuzhina ime on Thursday, October 17, 2019
Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Nuk ka komente

Lini një Përgjigje

Vlersimi:
5/5
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Share:

Prano Recetat me Email. Shkruaj Email-in për pranim automatik të recetave.