Mirëserdhët në faqen Kuzhina Ime! Në këtë faqe, ju do të gjeni një shumëllojshmëri idesh për ushqim, duke përfshirë recetat e ndryshme. Ne besojmë se gatimi në shtëpi duhet të jetë argëtues,interesant dhe i lehtë për t'u bërë

Selekto përbërsit të cilat i posedoni në shtëpi si dhe kliko Print për të shikuar në formatin A4 recetën.
Pasi ti keni selektuar produktet për ruajtjen e recetës Screenshot recetën.

PËRBËRSIT

 • Për tortë
 • 5 vezë

 • gjysmë filxhan i çajit me ujë të vakët

 • 1 filxhan miell

 • gjysëm filxhani niseshte

 • 1 pako vanilje

 • 1 pako pluhur pjekjeje (peciv)

 • Sos Qumështi
 • 4 gota qumësht

 • gjysmë filxhan sheqer

 • 1 kuti krem

 • Për karamelin
 • 1.5 filxhan karamel

 • 1.5 filxhan sheqer

 • 1 lugë gjelle gjalpë

 • 1 kuti krem

Receta për Trileqe

Receta për TrileqePërbërsit:Për tortë:5 vezëgjysmë filxhan i çajit me ujë të vakët1 filxhan miellgjysëm filxhani niseshte 1 pako vanilje1 pako pluhur pjekjeje (peciv)Sos Qumësht:4 gota qumështgjysmë filxhan sheqer pluhur1 kuti kremPËR KARAMELIN:1.5 filxhan karamel 1.5 filxhan sheqer 1 lugë gjelle gjalpë 1 kuti krem

Posted by Kuzhina ime on Friday, May 24, 2019
Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Nuk ka komente

Lini një Përgjigje

Vlersimi:
5/5
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Share:

Prano Recetat me Email. Shkruaj Email-in për pranim automatik të recetave.