Pogaqica të buta me djathë

Mirëserdhët në faqen Kuzhina Ime! Në këtë faqe, ju do të gjeni një shumëllojshmëri idesh për ushqim, duke përfshirë recetat e ndryshme. Ne besojmë se gatimi në shtëpi duhet të jetë argëtues,interesant dhe i lehtë për t'u bërë

Selekto përbërsit të cilat i posedoni në shtëpi si dhe kliko Print për të shikuar në formatin A4 recetën.
Pasi ti keni selektuar produktet për ruajtjen e recetës Screenshot recetën.

pËRBËRSIT

  • 2 gota qumësht të vakët

  • 1 filxhan vaj

  • 1 vezë

  • 2 lugë sheqer

  • 1 lugë çaji kripë

  • 1 pako maja

  • 5 filxhanë miell

  • Përmbrenda djathë.

  • Për ti lyer – Të verdhët e vezës

Directions

  • 15-20 min lereni që të fryhen. Piqni në temperatur 180 – 190.
Receta për Pogaqica të buta me djathë

Receta për Pogaqica të buta me djathëPërbërsit:● 2 gota qumësht të vakët● 1 filxhan vaj ● 1 vezë● 2 lugë sheqer● 1 lugë çaji kripë● 1 pako maja● Rreth 5 deri në 5,5 filxhanë miell● Përmbrenda djathë. Për ti lyer – Të verdhët e vezës15-20 min lereni që të fryhen. Piqni në 180 – 190.

Posted by Kuzhina ime on Thursday, May 16, 2019
Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Nuk ka komente

Lini një Përgjigje

Vlersimi:
5/5
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Share:

Prano Recetat me Email. Shkruaj Email-in për pranim automatik të recetave.