Olga – Torte me çokollatë

Mirëserdhët në faqen Kuzhina Ime! Në këtë faqe, ju do të gjeni një shumëllojshmëri idesh për ushqim, duke përfshirë recetat e ndryshme. Ne besojmë se gatimi në shtëpi duhet të jetë argëtues,interesant dhe i lehtë për t'u bërë

Selekto përbërsit të cilat i posedoni në shtëpi si dhe kliko Print për të shikuar në formatin A4 recetën.
Pasi ti keni selektuar produktet për ruajtjen e recetës Screenshot recetën.

PËRBËRSIT

 • Për tortën
 • 4 vezë

 • 1 gotë sheqer

 • 1 gotë ujë

 • 1 gotë vaj

 • 3 lugë kakao

 • 1 pako vanilje

 • 1 pako pluhur pjekje

 • 2.5 gota miell

 • 1 deri në 1.5 gota qumësht për të zbutur tortën

 • Pjesa mbi
 • 1 krem fshij qese

 • 1 gotë çaji qumësht të ftohtë

 • 1 lugë sheqer

 • 1 lugë gjalpë e shkrirë

 • 1 gotë kokos

 • Salca e çokollatës
 • 1 kuti krem

 • 160 g çokollatë

Olga – Torte me çokollatë

Recetën e gjeni në faqen www.kuzhinal.comLinki i recetës gjendet në koment të kësaj video.

Posted by Kuzhina ime on Monday, December 23, 2019
Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Nuk ka komente

Lini një Përgjigje

Vlersimi:
5/5
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Share:

Prano Recetat me Email. Shkruaj Email-in për pranim automatik të recetave.