Mirëserdhët në faqen Kuzhina Ime! Në këtë faqe, ju do të gjeni një shumëllojshmëri idesh për ushqim, duke përfshirë recetat e ndryshme. Ne besojmë se gatimi në shtëpi duhet të jetë argëtues,interesant dhe i lehtë për t'u bërë

Selekto përbërsit të cilat i posedoni në shtëpi si dhe kliko Print për të shikuar në formatin A4 recetën.
Pasi ti keni selektuar produktet për ruajtjen e recetës Screenshot recetën.

PËrbËrsit

 • Për tortë
 • 3 të bardhët e vezës

 • gjysmë filxhani sheqer

 • 6 të verdha të vezës

 • gjysmë filxhani ujë

 • 2 lugë vaj

 • 1 majë kripë

 • 1 pako vanilje

 • 1 lugë çaji pluhur pjekjeje (peciv)

 • 1 gotë miell, e perzier me kakao

 • Për krem
 • 1 qese pluhur krem(shllag) i përziem me gjysmë kutie krem (100 mil krem)

 • 1 qese me krem per torte
  (përzijeni kremin me mikser për 3-4 minuta).

 • Salca me çokollatë
 • krem gjysmë kutie

 • 80 gr çokollatë të errët

Mito – Torte me krem

Mito – Torte me kremPër tortë:3 të bardhët e vezësgjysmë filxhani sheqer6 të verdha të vezësgjysmë filxhani ujë2 lugë vaj1 majë kripë1 pako vanilje1 lugë çaji pluhur pjekjeje (peciv)1 gotë me mungon mielli, e perzier me kakaoPër krem:1 qese pluhur krem(shllag) i përziem me gjysmë kutie krem (100 mil krem)1 qese me krem per tortepërzijeni kremin me mikser për 3-4 minuta.Salca me çokollatë:krem gjysmë kutie80 gram çokollatë të errët

Posted by Kuzhina ime on Thursday, July 4, 2019
Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Nuk ka komente

Lini një Përgjigje

Vlersimi:
5/5
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Share:

Prano Recetat me Email. Shkruaj Email-in për pranim automatik të recetave.