Mirëserdhët në faqen Kuzhina Ime! Në këtë faqe, ju do të gjeni një shumëllojshmëri idesh për ushqim, duke përfshirë recetat e ndryshme. Ne besojmë se gatimi në shtëpi duhet të jetë argëtues,interesant dhe i lehtë për t'u bërë

Selekto përbërsit të cilat i posedoni në shtëpi si dhe kliko Print për të shikuar në formatin A4 recetën.
Pasi ti keni selektuar produktet për ruajtjen e recetës Screenshot recetën.

PËRBËRSIT

 • Për tortë
 • 1 filxhan qumësht

 • 1 filxhan çaji sheqer

 • 1 filxhan vaj

 • 3 vezë

 • 2.5 gota miell

 • 1 pako pluhur pjekjeje (peciv)

 • 1 pako vanilje

 • 4 lugë niseshte

 • 4 lugë miell

 • 1 maje e lugës kripë

 • 1 pako vanilje

 • 3 të verdhë të vezës

 • 1.5 gota çaji me sheqer

 • 1 filxhan qumësht

 • 4 gota qumësht

 • Pas mbylljes
 • 1 qese pluhur krem

 • Për pjesën mbi
 • 1 kuti me krem

 • 200 g çokollatë të errët

 • Gjysmë gote e çajit qumësht

 • Banane

 • 3-4 lugë fëstëk apo lajthi

MALAGA CAKE 🎂

MALAGA CAKE 🎂PËR TORTË:1 filxhan qumësht1 filxhan çaji sheqer1 filxhan vaj3 vezë2.5 gota miell1 pako pluhur pjekjeje (peciv)1 pako vaniljePËR KREAT:4 lugë niseshte4 lugë miell1 maje e lugës kripë1 pako vanilje3 të verdhë të vezës1.5 gota çaji me sheqer4 gota qumështPas mbylljes:1 qese pluhur kremPër mbi:1 kuti me krem200 g çokollatë të errëtGjysmë gote e çajit qumështBanane3-4 lugë fëstëk apo lajthi

Posted by Kuzhina ime on Sunday, June 23, 2019
Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Nuk ka komente

Lini një Përgjigje

Vlersimi:
5/5
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Share:

Prano Recetat me Email. Shkruaj Email-in për pranim automatik të recetave.