Mirëserdhët në faqen Kuzhina Ime! Në këtë faqe, ju do të gjeni një shumëllojshmëri idesh për ushqim, duke përfshirë recetat e ndryshme. Ne besojmë se gatimi në shtëpi duhet të jetë argëtues,interesant dhe i lehtë për t'u bërë

Selekto përbërsit të cilat i posedoni në shtëpi si dhe kliko Print për të shikuar në formatin A4 recetën.
Pasi ti keni selektuar produktet për ruajtjen e recetës Screenshot recetën.

Përbërsit për recetën

 • 2 vezë
 • 2 gota qumësht
 • 2 gota miell
 • Pak maja ( sasia shumë e vogel)
 • Përbësit e brendshëm
 • Gjysmë kg pule pa kocka të copëtuara imët
 • Vaj – Gjysmë filxhani i çajit
 • Patate – sasia sipas dëshirës
 • 1 spec i kuq
 • 2 speca jeshile
 • kripë
 • piper i zi
 • Piper i kuq
 • Për salcë bechamel
 • 2 gota qumësht
 • 2 lugë miell
 • 1 lugë gjalpë
 • Për pjesën përmbi
 • Djathë çedër (djathë integruar lloj djathi)
Receta per Krepa me Béchamel Sos

Receta per Krepa me Béchamel Sos Përbërsit:2 vezë2 gota qumësht2 gota miellPak maja ( sasia shumë e vogel)Përbësit e brendshëmGjysmë kg pule pa kocka të copëtuara imëtVaj – Gjysmë filxhani i çajitPatate – sasia sipas dëshirës1 spec i kuq2 speca jeshilekripëpiper i ziPiper i kuqPër salcë bechamel2 gota qumësht2 lugë miell1 lugë gjalpëPër pjesën përmbiDjathë çedër (djathë integruar lloj djathi)

Posted by Kuzhina ime on Monday, May 6, 2019
Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Nuk ka komente

Lini një Përgjigje

Vlersimi:
5/5
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Share:

Prano Recetat me Email. Shkruaj Email-in për pranim automatik të recetave.