Hida – Krepa me kaqkavall dhe domate

Mirëserdhët në faqen Kuzhina Ime! Në këtë faqe, ju do të gjeni një shumëllojshmëri idesh për ushqim, duke përfshirë recetat e ndryshme. Ne besojmë se gatimi në shtëpi duhet të jetë argëtues,interesant dhe i lehtë për t'u bërë

Selekto përbërsit të cilat i posedoni në shtëpi si dhe kliko Print për të shikuar në formatin A4 recetën.
Pasi ti keni selektuar produktet për ruajtjen e recetës Screenshot recetën.

PËRBËRSIT

 • 3 vezë

 • 1 lugë çaji kripë

 • 3 gota qumësht

 • 2 gota miell

 • Për pjesën e brendshme
 • 2 lugë vaj

 • Gjysmë kilogrami mish të grirë

 • Presh – (Purri) 600-700 gr

 • kripë

 • piper i zi

 • piper i kuq me fara

 • piper i kuq i pluhur

 • 1 lugë paste domate

 • Për sosin Bechamel
 • djathë (kackavall) dhe domate sipër kripë

 • 1 lugë gjelle plot me gjalpë

 • 1 lugë gjelle plot me gjalpë

 • 1.5 gota qumësht

 • piper i zi

Hida – Crepa me kackavall dhe domate

Hida – Crepa me kackavall dhe domatePERBERSIT PER CREPEA:3 vezë1 lugë çaji kripë3 gota qumësht2 gota miellPËR BRENDA:2 lugë vajGjysmë kilogrami mish të grirëPresh – (Purri) 600-700 grkripëpiper i zipiber i kuq me farapiper i kuq i pluhur1 1 lugë paste domate BESAMEL SAUCE:1 lugë gjelle plot me gjalpë1 lugë gjelle plot me gjalpë1.5 gota qumështpiper i zikripëdjathë (kackavall) dhe domate sipër

Posted by Kuzhina ime on Sunday, June 23, 2019
Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Nuk ka komente

Lini një Përgjigje

Vlersimi:
5/5
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Share:

Prano Recetat me Email. Shkruaj Email-in për pranim automatik të recetave.