Mirëserdhët në faqen Kuzhina Ime! Në këtë faqe, ju do të gjeni një shumëllojshmëri idesh për ushqim, duke përfshirë recetat e ndryshme. Ne besojmë se gatimi në shtëpi duhet të jetë argëtues,interesant dhe i lehtë për t'u bërë

Selekto përbërsit të cilat i posedoni në shtëpi si dhe kliko Print për të shikuar në formatin A4 recetën.
Pasi ti keni selektuar produktet për ruajtjen e recetës Screenshot recetën.

Përbërësit për kremin e pastave me çokollatë:

 • 2 gota qumësht

 • gjysmë gote sheqer

 • 1 luge gjelle niseshte

 • 2 lugë miell

 • 1 lugë kakao

 • 1 e verdhë e vezës

 • 1 pako vanilje sheqeri

 • 1 pako krem

 • Përbërësit për tortë:
 • 3 vezë

 • 1 gotë sheqer

 • 1 gotë vaj

 • 1 gotë qumësht

 • 3 lugë kakao

 • 1 pako vanilje sheqeri

 • 1 pako pluhur pjekje

 • 2 gota miell

 • Për salcën e çokollatës
 • 250 ml qumësht

 • 1 lugë gjelle niseshte

 • 1 lugë kakao

 • 3 lugë gjelle sheqer

 • 1 lugë gjelle çokollatë

 • 1 lugë çaji margarinë ose gjalpë

 • Për të dekoruar
 • çokollata

Breda – Torte

Recetën e gjeni në web www.kuzhinal.comLinku i recetës gjindet në koment.

Posted by Kuzhinal on Saturday, January 11, 2020
Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Nuk ka komente

Lini një Përgjigje

Vlersimi:
5/5
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Share:

Prano Recetat me Email. Shkruaj Email-in për pranim automatik të recetave.