Mirëserdhët në faqen Kuzhina Ime! Në këtë faqe, ju do të gjeni një shumëllojshmëri idesh për ushqim, duke përfshirë recetat e ndryshme. Ne besojmë se gatimi në shtëpi duhet të jetë argëtues,interesant dhe i lehtë për t'u bërë

Selekto përbërsit të cilat i posedoni në shtëpi si dhe kliko Print për të shikuar në formatin A4 recetën.
Pasi ti keni selektuar produktet për ruajtjen e recetës Screenshot recetën.

PËRBËRSIT

 • Për brumin
 • 100 g margarinë ose gjalpë në temperaturën e dhomës

 • 2 lugë uthull

 • 2 lugë kos

 • 1 filxhan i çajii vaj

 • 1 filxhan me ujë

 • 1 vezë

 • 6 gota miell

 • Për përbërjen e brendshme
 • Arra

 • Për të hapur brumin
 • Niseshte (gruri ose misri)

 • Për mbi
 • 250 g gjalpë të shkrirë

 • Për shërbetin
 • 4.5 gota ujë (200 ml matje me filxhan)

 • 4.5 filxhan sheqer

 • 1 pjesë limon

Bakllava #1 për Bajram

Tag personin që ki me ja qit ni bakllav për Bajram.Receta #1 për BakllavaPërbërsit:Për brumin100 g margarinë ose gjalpë në temperaturën e dhomës2 lugë uthull2 lugë kos 1 filxhan i çajii vaj 1 filxhan me ujë1 vezë6 gota miellPër material të brendshëmArraPër të hapur bruminNiseshte (gruri ose misri)Për Mbi250 g gjalpë të shkrirëPër Sherbetin4.5 gota ujë (200 ml matje me filxhan)4.5 filxhan sheqer1 pjesë limon

Posted by Kuzhina ime on Saturday, June 1, 2019
Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Nuk ka komente

Lini një Përgjigje

Vlersimi:
5/5
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Share:

Prano Recetat me Email. Shkruaj Email-in për pranim automatik të recetave.